Święto Pluszowego Misia

26 listopada wszystkie Przedszkolaki zebrały się w sali Kangurków, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tristo

Tradycyjnie już magik Tristo zaczarował naszą publiczność. Dzieci były pod wrażeniem występu i wykazały się dużą odwagą na scenie.

Bal Jesiennego Kapelusza

Za nami Bal Jesiennego Kapelusza. Dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej oraz w jesiennych konkurencjach. Uśmiechy gościły na twarzach naszych Przedszkolaków nieustannie!

100-lecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie uroczystości były:
- wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego o godzinie 11.11,
- występ grupy teatralnej w ramach programu "Teatrzykowo", z legendą o Lechu, Czechu i Rusie,
- pokaz tańca dzieci z grupy Sówki do utworu "Jesteśmy Polką i Polakiem",
- rozwiązanie konkursu plastycznego "Nasza Ojczyzna".

Zajęcia otwarte

Jesień to czas, w którym szczególnie potrzebujemy dużej dawki witamin. Aby zachęcić całe rodziny do sięgania po warzywa i owoce grupa Kłapouszka
i Kubusia Puchatka zorganizowały zajęcia otwarte. Było kolorowo, pysznie,
no i przede wszystkim zdrowo! Oto efekt rodzinnych starań.

Święto Edukacji Narodowej

15 października cała społeczność przedszkola zebrała się w grupie Pszczółki na wspólnym świętowaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Grupa Króliczka
i Kłapuszka przygotowały z tej okazji przedstawienie.

Wycieczka do jednostki wojskowej

W środę - 10 października grupy 5 i 6-latków udały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Skwierzynie. Celem wycieczki była realizacja zadania przedszkola, związanego z kształtowaniem uczuć patriotycznych u dzieci.

ORLIK CUP 2018

5 października dzieci z grupy Króliczka wzięły udział w zawodach sportowych "Mali Wspaniali" ORLIK CUP 2018. Zgodnie z koncepcją naszego przedszkola promujemy aktywny tryb życia i budzimy zamiłowanie do uprawiania sportu.

Konkurs recytatorski

Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt w Biliotece im. Wróbelka Elemelka odbył się konkurs recytatorski, pt.:
"W świecie zwierząt". Wzięli w nim udział: Martynka, Liliana, Leon, Antek
i Szymon.

Wizyta naszych dzielnych strażaków

3 października przedszkole odwiedzili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. W trosce o dzieci i konieczność uświadomienia im zagrożeń płynących z otoczenia, strażacy utrwalili z dziećmi podstawowe zasady dbania o własne bezpieczeństwo.

Akademia Muzyki

2 października grupa Kubusia Puchatka rozpoczęła swoją przygodę
z Filharmonią Gorzowską. Dzieci z tej grupy co miesiąc będą brały udział
w zajęciach z Akademii Muzyki. W tym roku tematem przewodnim będzie muzyka polska w różnych wydaniach.

Sprzątanie Świata 2018

Tradycyjnie już, nasze przedszkole wzięło udział w akcji Sprzątania Świata. Najstarsze grupy zaopatrzone w rękawiczki oraz worki śmieciowe wyruszyły do Parku Słowiańskiego. Dzieci mogły zwrócić uwagę na to, jak bardzo zanieczyszczone jest ich najbliższe środowisko i dzięki wspólnemu działaniu przyczyniły się do poprawy jego stanu.

Trwa akcja zbierania kasztanów!

Nasze przedszkolaki wraz z najbliższymi aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, włączając się w akcję zbierania kasztanów. Konkurs trwa!
A kasztanów przybywa i przybywa! Dziękujemy!

Wycieczka do Wojcieszyc

26 września dzieci z najstarszych grup odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Wojcieszycach. Pobyt na świeżym powietrzu i bliskość natury wywołały uśmiech na twarzach dzieci. Przedszkolaki uwielbiają takie wyprawy!

Uczymy się o bezpieczeństwie na drodze

18 września odwiedziła nas pani policjantka. Dzieci przypomniały sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

Pożegnanie wakacji przez Sówki

Na pożegnanie wakacji pani Kasia zaprosiła dzieci z grupy Sówki do restauracji na wspaniałe desery. To była pyyyyyszna wyprawa!

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji na dzieci czekało dużo atrakcji: wspólne spotkanie na tarasie, trampolina, zabawy
z chustą animacyjną, zagadki o przedszkolu, mini siłownia, tor przeszkód, rysowanie plakatów o naszym przedszkolu, a także pyszne lody. Wszystkim Przedszkolakom życzymy wspaniałych chwil spędzonych w naszym przedszkolu!

Projekt czytelniczy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasze Króliczki przystąpiły do projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Wspólnie z Misiem Łakomczuchem będą przeżywać wspaniałe przygody. Rozpoczęcie projektu nastąpiło w poniedziałek. Miś Łakomczuch będzie podróżował po domach dzieci i zapraszał do wspólnej lektury dzieci i ich rodziny. To będzie wspaniała literacka przygoda! O dalszych postępach będziemy informować.
Za Misia Łakomczucha dziękujemy Pani Eli!