W Teatrze

20 marca grupy: Sówki i Kłapouszka zwiedzały Teatr im. J. Osterwy. Dzieci miały okazję obejrzeć teatr od wewnątrz, poznały miejsce przygotowania rekwizytów i kostiumów. Zdały sobie sprawę, jak wiele osób pracuje podczas przygotowania sztuki teatralnej.

Poznajemy zawód piekarza

Grupa Kubusia Puchatka poznała tajniki wypieku chleba, w ślad za nią podążyły Króliczki odwiedzając piekarnię.

Zajęcia dodatkowe

Dzieci chętnie biorą udział w zajęciach dodatkowych rozwijających ich zainteresowania i uzdolnienia.

Wizyta gościa

19 marca dzieci odbyły pogadankę z przedstawicielką WSSE Gorzów Wlkp. na temat zdrowia. Dzieci utrwaliły wiadomości na temat zasad zdrowego odżywiania, higieny oraz konieczności bycia aktywnym.

Urząd Marszałkowski

12 marca grupa Króliczka wybrała się do Urzędu Marszałkowskiego. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z obowiązkami pracowników urzędu oraz funkcjonowaniem tego miejsca pracy.

Dzień Matematyki

13 marca obchodziliśmy w przedszkolu Dzień Matematyki. Starsze i młodsze grupy wzięły udział w matematycznych zmaganiach przygotowanych przez panią Karolinę i panią Kasię.

Dbamy o zdrowie!

Okres przedwiośnia to szczególny czas, kiedy należy dbać o zdrowie. Oto, jak gimnastykują się nasze najmłodsze Przedszkolaki.

Wizyta w kwiaciarni

Niektóre grupy z naszego przedszkola nie mogły doczekać się wiosny i wybrały się do kwiaciarni, aby kupić wiosenne kwiaty do kącików przyrodniczych.

Wizyta w SP nr 16

Króliczki nie próżnują i po raz kolejny odwiedzają sąsiadującą z naszym przedszkolem szkołę. Tym razem dzieci biorą udział w zajęciach w klasie szkolnej. To wspaniale poczuć się prawdziwym uczniem!

Dzień Babci i Dziadka

W naszym przedszkolu w miesiącu lutym zakończyły się uroczystości związane z Dniem Babci oraz Dniem Dziadka. Pozostały piękne wspomnienia: momenty radości i wzruszenia.

Króliczki zwiedzają teren wokół SP nr 16

Dzieci z najstarszej grupy odwiedziły plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 16. Poznanie terenu szkoły jest jednym z zadań realizowanych w najstarszych grupach, w celu zaadaptowania się dzieci do warunków szkolnych.

Bezpieczne ferie

9 stycznia odwiedziła nas pani Policjantka. Zbliża się czas zimowego wypoczynku, dlatego też przedszkolaki uczestniczyły w pogadankach na temat bezpieczeństwa.

Wigilia przedszkolna

20 grudnia miała miejsce Wigilia przedszkolna. Wspólnie obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez grupę Króliczka, a następnie udaliśmy się do swoich sal. Dzieci podzieliły się opłatkiem i zasiadły do pięknie przystrojonych stołów.

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia dzieci spotkały się ze Świętym Mikołajem. Po wspólnym powitaniu i występie Kłapouszków każda grupa przyjęła Mikołaja w swojej sali.

Święto Pluszowego Misia

26 listopada wszystkie Przedszkolaki zebrały się w sali Kangurków, aby wspólnie świętować Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Tristo

Tradycyjnie już magik Tristo zaczarował naszą publiczność. Dzieci były pod wrażeniem występu i wykazały się dużą odwagą na scenie.

Bal Jesiennego Kapelusza

Za nami Bal Jesiennego Kapelusza. Dzieci wzięły udział w zabawie tanecznej oraz w jesiennych konkurencjach. Uśmiechy gościły na twarzach naszych Przedszkolaków nieustannie!

100-lecie odzyskania NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada w przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W programie uroczystości były:
- wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego o godzinie 11.11,
- występ grupy teatralnej w ramach programu "Teatrzykowo", z legendą o Lechu, Czechu i Rusie,
- pokaz tańca dzieci z grupy Sówki do utworu "Jesteśmy Polką i Polakiem",
- rozwiązanie konkursu plastycznego "Nasza Ojczyzna".

Zajęcia otwarte

Jesień to czas, w którym szczególnie potrzebujemy dużej dawki witamin. Aby zachęcić całe rodziny do sięgania po warzywa i owoce grupa Kłapouszka
i Kubusia Puchatka zorganizowały zajęcia otwarte. Było kolorowo, pysznie,
no i przede wszystkim zdrowo! Oto efekt rodzinnych starań.

Święto Edukacji Narodowej

15 października cała społeczność przedszkola zebrała się w grupie Pszczółki na wspólnym świętowaniu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Grupa Króliczka
i Kłapuszka przygotowały z tej okazji przedstawienie.

Wycieczka do jednostki wojskowej

W środę - 10 października grupy 5 i 6-latków udały się na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Skwierzynie. Celem wycieczki była realizacja zadania przedszkola, związanego z kształtowaniem uczuć patriotycznych u dzieci.

ORLIK CUP 2018

5 października dzieci z grupy Króliczka wzięły udział w zawodach sportowych "Mali Wspaniali" ORLIK CUP 2018. Zgodnie z koncepcją naszego przedszkola promujemy aktywny tryb życia i budzimy zamiłowanie do uprawiania sportu.

Konkurs recytatorski

Z okazji Światowego Tygodnia Zwierząt w Biliotece im. Wróbelka Elemelka odbył się konkurs recytatorski, pt.:
"W świecie zwierząt". Wzięli w nim udział: Martynka, Liliana, Leon, Antek
i Szymon.

Wizyta naszych dzielnych strażaków

3 października przedszkole odwiedzili przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej. W trosce o dzieci i konieczność uświadomienia im zagrożeń płynących z otoczenia, strażacy utrwalili z dziećmi podstawowe zasady dbania o własne bezpieczeństwo.

Akademia Muzyki

2 października grupa Kubusia Puchatka rozpoczęła swoją przygodę
z Filharmonią Gorzowską. Dzieci z tej grupy co miesiąc będą brały udział
w zajęciach z Akademii Muzyki. W tym roku tematem przewodnim będzie muzyka polska w różnych wydaniach.

Sprzątanie Świata 2018

Tradycyjnie już, nasze przedszkole wzięło udział w akcji Sprzątania Świata. Najstarsze grupy zaopatrzone w rękawiczki oraz worki śmieciowe wyruszyły do Parku Słowiańskiego. Dzieci mogły zwrócić uwagę na to, jak bardzo zanieczyszczone jest ich najbliższe środowisko i dzięki wspólnemu działaniu przyczyniły się do poprawy jego stanu.

Trwa akcja zbierania kasztanów!

Nasze przedszkolaki wraz z najbliższymi aktywnie spędzają czas na świeżym powietrzu, włączając się w akcję zbierania kasztanów. Konkurs trwa!
A kasztanów przybywa i przybywa! Dziękujemy!

Wycieczka do Wojcieszyc

26 września dzieci z najstarszych grup odwiedziły gospodarstwo agroturystyczne w Wojcieszycach. Pobyt na świeżym powietrzu i bliskość natury wywołały uśmiech na twarzach dzieci. Przedszkolaki uwielbiają takie wyprawy!

Uczymy się o bezpieczeństwie na drodze

18 września odwiedziła nas pani policjantka. Dzieci przypomniały sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

Pożegnanie wakacji przez Sówki

Na pożegnanie wakacji pani Kasia zaprosiła dzieci z grupy Sówki do restauracji na wspaniałe desery. To była pyyyyyszna wyprawa!

Dzień Przedszkolaka

20 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji na dzieci czekało dużo atrakcji: wspólne spotkanie na tarasie, trampolina, zabawy
z chustą animacyjną, zagadki o przedszkolu, mini siłownia, tor przeszkód, rysowanie plakatów o naszym przedszkolu, a także pyszne lody. Wszystkim Przedszkolakom życzymy wspaniałych chwil spędzonych w naszym przedszkolu!

Projekt czytelniczy

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nasze Króliczki przystąpiły do projektu czytelniczego "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Wspólnie z Misiem Łakomczuchem będą przeżywać wspaniałe przygody. Rozpoczęcie projektu nastąpiło w poniedziałek. Miś Łakomczuch będzie podróżował po domach dzieci i zapraszał do wspólnej lektury dzieci i ich rodziny. To będzie wspaniała literacka przygoda! O dalszych postępach będziemy informować.
Za Misia Łakomczucha dziękujemy Pani Eli!