Teatrzyk

Zimową porą odwiedził nas teatrzyk. Dzieci były zachwycone!

Bawsiekolego.pl

7 lutego dzieci z grupy Tygryska odwiedziły salę zabaw pełną klocków Lego. Starszaki wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły ogromne klocki Lego.

Dzień Bezpiecznego Internetu

6 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji dzieci obejrzały prezentację multimedialną dotyczącą bezpiecznego korzystania z zasobów sieci internetowej. Spotkanie poprowadziła pani Anita Biernat.

Gorzów - moja mała ojczyzna!

31 stycznia odbył się w naszym przedszkolu konkurs wiedzy o Gorzowie. Wzięły w nim udział zaproszone przedszkola i ich reprezentanci. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Gorzowa Jacek Wójcicki. Podczas konkursu dzieci wykazały się ogromnym zasobem wiedzy i umiejętności. Brawo dla wszystkich uczestników!


O naszym konkursie można było przeczytać w lokalnej prasie.
W tym samym czasie trwał międzyprzedszkolny konkurs na pracę plastyczną o Gorzowie Wielkopolskim. Efekty starań przedszkolaków można podziwiać na wystawie w C.H. Panorama.

Przygody Misia Paddingtona

29 stycznia najstarsze grupy wybrały się do kina Helios na bajkę animowaną zatytułowaną: "Paddington 2". Dzieci z zapartym tchem śledziły przygody sympatycznego bohatera. Dzięki niedźwiadkowi dowiedziały się, że należy wytrwale dążyć do zamierzonego celu, nigdy się nie poddawać i być wiernym swoim wartościom, które wpajają nam rodzice, a w przypadku Paddingtona - jego ukochana ciocia Lucy.

Dzień Babci i Dziadka

W drugiej połowie stycznia gościliśmy w naszych grupach kochanych Dziadków. Dzieci ze zniecierpliwieniem oczekiwały na swoich gości. Były występy, prezenty i poczęstunki. Wszyscy życzymy zdrowia naszym Babciom i Dziadkom!!!

Kłapouszki w PM nr 17

11 stycznia dzieci z grupy Kłapouszka odwiedziły swoich kolegów z Przedszkola Miejskiego nr 17. Spotkanie przebiegało w bardzo muzykalnej atmosferze. Dzieci wspólnie kolędowały w ramach zajęć wokalno-rytmicznych (zajęcia dodatkowe prowadzone przez panią Anitę Biernat w grupie Kłapouszka).

Bal Karnawałowy 2018

23 stycznia odbył się długo wyczekiwany przez dzieci Bal Karnawałowy. Przybyły na niego bardzo barwne postacie. Przedszkolaki od rana schodziły się do swoich sal w wymarzonych strojach, a zabawom i radości nie było końca.

Króliczki podczas warsztatów

Grupa Króliczka wzięła udział w świątecznych warsztatach w Muzeum im. J. Dekerta.

Odwiedziny

W ramach współpracy międzyprzedszkolnej, grupa Króliczka została zaproszona na Jasełka do Przedszkola Miejskiego nr 11.

Wigilia

21 grudnia odbyła się Wigilia w naszym przedszkolu. Dzieci oraz wszyscy pracownicy przedszkola dzieląc się opłatkiem, składali sobie najlepsze życzenia. W poszczególnych grupach dzieci zasiadły do pięknie przystrojonych stołów. W tym dniu odbyły się również Jasełka dla przedszkolaków oraz po południu dla ich rodzin.

Konkurs

Przed Świętami Bożego Narodzenia odbył się konkurs plastyczno-techniczny na bożonarodzeniowego aniołka. Gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu! Podziwiamy Waszą kreatywność i doceniamy czas poświęcony na wspólne wykonanie pracy. Efekt waszych starań był niesamowity!

Ach! Ten zapach!

Od kilku dni w przedszkolu było czuć korzenny zapach pieczonych pierniczków. W wielu grupach nawet rodzice przyłączyli się do przygotowywania tych świątecznych rarytasów. Dzieci były uradowane z obecności swoich rodziców i miło spędzilły z nimi czas!
Tygryski i czekoladowe ciastka.
Mamy pieką ciastka z Króliczkami.
U Sówek wielu rodziców ozdabiało z dziećmi pierniczki.
Rodzinnie było też u Kłapouszków.

"Tygrys tańczy dla Szu-Hin"

8 grudnia dzieci z wszystkich grup wzięły udział w spektaklu zatytułowanym "Tygrys tańczy dla Szu-Hin". Dzięki postawie głównej bohaterki przedszkolaki dowiedziały się, że warto być upartym, odważnym i zdeterminowanym w dążeniu do celu.
Tradycyjnie po spektaklu odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia tradycyjnie odwiedził dzieci Święty Mikołaj. Utrudzony długą podróżą z chęcią wysłuchał pięknych wierszy i piosenek przedstawionych przez dzieci. Mikołaj odwiedził każdą grupę ze słodkimi podarkami.
W tym samym dniu dzieci z grup najstarszych odwiedziły Świętego Mikołaja na Placu Katedralnym.
Jak co roku 6 grudnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w ubieraniu bożonarodzeniowych choinek. Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 na Placu Katedralnym . Zgromadziły się tam dzieci z gorzowskich przedszkoli. Każda grupa własnoręcznie przygotowała świąteczne bombki, które stały się ozdobą naszego Śródmieścia. Na uroczystości nie zabrakło Pana Prezydenta Jacka Wójcickiego oraz najprawdziwszego Świętego Mikołaja. Dzieci zostały poczęstowane przez organizatorów ciepłą, owocową herbatą oraz słodkimi łakociami. Popołudnie upłynęło nam w miłej, przyjaznej atmosferze, po czym z uśmiechem na twarzach wkroczyliśmy w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój

Andrzejki - magiczny czas!

Tak spędziliśmy Andrzejki zapoznając dzieci z tradycyjnymi wróżbami w różnych grupach:

Zajęcia otwarte w grupie Króliczka i Kubusia Puchatka.
Wizyta Magika Tristo w przedszkolu.

Warsztaty w Muzeum Spichlerz grupy Tygryska.

Andrzejki grupy Kłapouszka wraz z zaproszonymi dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 21

Klub Myśli Twórczej "Lamus"

27 listopada Pszczółki odwiedziły Klub Myśli Twórczej "Lamus" i wzięły udział w zajęciach o gorzowskich parkach.

Kangurki na warsztatach

29 listopada dzieci z grupy Kangurka wzięły udział w warsztatach prowadzonych w oparciu o książkę Zofii Staneckiej "Basia i wolność". Dzieci dowiedziały się podczas nich do czego potrzebne są nam zasady i wolność.

W Bibliotece Pedagogicznej

24 listopada grupa Pszczółki wzięła udział w warsztatach opartych na książce "Kukuryku podziel się".

IV Konkurs Piosenki Patriotycznej

W Przedszkolu Miejskim nr 17 odbył się IV Konkurs Piosenki Patriotycznej. Udział w nim wzięli reprezentanci grupy Pszczółki: Weronika, Milenka, Wojtek
i Martynka. Dzieci zaśpiewały piosenkę zatytułowaną: "Jesteśmy Polką
i Polakiem". Brawo dla naszych odważnych Piosenkarzy!

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada odbyła się uroczystość Święta Pluszowego Misia. Grupy przedszkolne spotkały się wraz z pluszowymi misiami w grupie Tygryska. Dzieci poznały historię pluszowego misia, złożyły przyrzeczenie związane z dbaniem o swojego pluszowego przyjaciela, śpiewały piosenki o niedźwiadku. Zadaniem do wykonania w salach poszczególnych grup było wykonanie wystawy zgodnie z wylosowanym tematem: misie same w domu, misie na pokazie mody, misie w szkole, śniadanie u misia, misie towarzysze zabawy, misie idą spać, misie na wakacjach.

Promocja książki

Pod koniec listopada odwiedził nas pan Andrzej Waleński autor zbioru wierszy dla dzieci, zatytułowanego "Znane bajki wierszem". Gość przedstawił dzieciom fragmenty swojej twórczości. Przedszkolakom bardzo podobało się spotkanie.

Turniej wiedzy o bezpieczeństwie

23 listopada w Bibliotece Głównej im. Zbigniewa Herberta odbył się turniej: "Bezpieczny Przedszkolak". Reprezentantki naszego przedszkola: Natalka, Małgosia oraz Julia, wykazały się dużym zasobem wiedzy i pomimo, iż nie zajęły miejsca na podium był to dla nich doskonały sprawdzian wiedzy i umiejętności. Brawo za zaangażowanie, odwagę i wspaniałą, drużynową współpracę!

Konkurs jesienny

Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym zatytułowanym: "Jesienne drzewo". Dzięki Wam, hol naszego przedszkola pięknie ozdabiały bardzo pomysłowe i różnorodne jesienne prace. Gratulujemy wszystkim Rodzinom!

Nasz wspaniały gość

14 listopada grupę Tygryska odwiedziła gorzowska aktorka - pani Marzena Wieczorek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci zadawały mnóstwo pytań związanych z pracą aktora i obiecały pani Marzenie, że wkrótce odwiedzą ją w teatrze.

W radiu

14 listopada dzieci z grupy Króliczka odwiedziły rozgłośnię radiową radia Plus. Dzieci zapoznały się z pracą prezentera radiowego i jak widać były bardzo zainteresowane nowo poznanym miejscem.

Baju baju...

W poniedziałek - 13 listopada grupy młodsze odwiedziły aktorki gorzowskiego teatru ze spektaklem noszącym tytuł "Baju Baju mój naj-naju". Przedstawienie odwoływało się do czterech pór roku, podczas trwania których dzieci mogły chłonąć wrażenia wszystkimi zmysłami. Było bajecznie!

Dbamy o zdrowie!

W listopadzie tradycyjnie już obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W godzinach porannych dzieci przygotowywały potrawy zgodnie z wylosowanymi składnikami, które musiały zostać zawarte w potrawach. Po godzinie 10.00 dzieci obejrzały prezentację pani Kasi na temat zdrowego odżywiania, a nastęnie udały się do sali Kangurka. Tam poznały wszystkie przygotowane potrawy i utrwaliły wiedzę na temat zdrowych nawyków żywieniowych.

"Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie...

... a na tej fladze biel jest i czerwień.
Czerwień to miłość, biel - serce czyste,
piękne są nasze barwy ojczyste!"

Piękną i wzruszającą akademię z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowała grupa Pszczółki. Wszystkie dzieci przygotowały się odpowiednio do tego święta: powtarzały hymn państwowy oraz przygotowały prace plastyczne.

Teatrzyk "Kot w butach"

9 listopada nasze przedszkole odwiedził teatrzyk zatytułowany "Kot w butach". Przedstawienie było bardzo zabawne, a u dział w nim wzięli również nasi mali aktorzy. Brawo za odwagę!

Wizyta strażaka

8 listopada grupę Pszczółki odwiedził strażak, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpieczeństwa.

Pamiętamy o naszych bohaterach narodowych

8 listopada grupa Tygryska odwiedziła pomnik Józefa Piłsudskiego. Dzieci dowiedziały się kim był marszałek i jak przyczynił się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapalone pod pomnikiem znicze symbolizowały pamięć młodego pokolenia o dokonaniach naszych przodków.

Zajęcia otwarte

Serdecznie dziękujemy za udział w zajęciach otwartych - decoupage!

Konkurs wiedzy o Gorzowie

27 października w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta odbył się międzyprzedszkolny konkurs wiedzy o Gorzowie Wielkopolskim: "Gorzów moje miasto". Do udziału w konkursie przygotowywała dzieci pani Karolina Bonifaciuk. Reprezentanci naszego przedszkola - Jakub oraz Natalia zajęli 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym Przedszkolakom, tym bardziej, że konkurs nie należał do łatwych.

Bal postaci z bajek

25 października w przedszkolu było bardzo kolorowo! Przybyły do nas różne postacie z bajek. Odbył się w tym dniu wspaniały bal, zorganizowany przez panią Izę oraz panią Kasię. Zabawa była bardzo udana!

W schronisku "Azorki"

Dnia 23 października grupa Kłapouszka oraz Sówki wybrały się do naszego gorzowskiego schorniska "Azorki". Dzieci zawiozły tam karmę oraz koce i pościele zebrane podczas zbiórki charytatywnej zorganizowanej przez panią Asię Galant. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc naszym kochanym czworonogom!

Grupa Pszczółki i Kangurka w Nadleśnictwie Kłodawa

Dzieci z grupy 5 i 6-latków wybrały się do pięknego, jesiennego lasu w Nadleśnictwie Kłodawa. Dzieci wraz z leśnikiem wędrowały ścieżką edukacyjną przy jeziorze Grabie, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy na temat leśnego ekosystemu.

Króliczki w Bibliotece Pedagogicznej

Grupa Króliczka wzięła udział w warsztatach zapoznających dzieci z teatrem Kamishibai, zatytułowanych: "Papierowy teatr Kamishibai". W magiczną podróż przez bajki poprowadziła dzieci pani Maja Wilczewska.

Święto Edukacji Narodowej

13 października odbyła się uroczysta Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Występ przygotowały grupy: Sówki oraz Tygryska. Codzienne próby i ogromny wkład pracy dzieci złożyły się na piękny efekt końcowy. Nie zabrakło również kilku ciepłych słów od naszej Pani Dyrektor. Dziękujemy całej Społeczności naszego przedszkola za wspólne świętowanie tego wyjątkowego dla nas dnia.

Wizyta policji

W trosce o kształtowanie nawyków związanych z bezpieczeństwem wśród dzieci, nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki z wydziału prewencji. Rozmawiały one z dziećmi na temat zasad ruchu drogowego, z wszystkimi grupami przeprowadziły bardzo ciekawą lekcję o bezpieczeństwie.

Wycieczka do "Owczogrodu"

2 października grupa Tygryska oraz grupa Króliczka odwiedziły "Oczogród" w Rudnicy. Atrakcji było co niemiara! Między innymi: karmienie owiec, pokaz zaganiania ich, warsztaty plastyczne, pranie wełny, ognisko i zabawy ruchowe. Sami zobaczcie!

Grzybobranie

29 września dzieci z grupy Sówki oraz Kłapouszka pojechały na wycieczkę do lasu w Nadleśnictwie Kłodawa. Podczas spaceru przez las dzieci znalazły wspaniałe podgrzybki. Brawo!

Jesienny spacer

Dzieci z grupy Kłapouszka oraz Króliczka wybrały się na wspólny spacer w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Przedszkolaki podziwiały piękno naszego Parku Słowiańskiego, miały także możliwość poznania kolegów z innej grupy.

Pożegnania nadszedł czas!

28 września przekazaliśmy moc życzeń naszej kochanej pani Basi, która odchodzi właśnie na emeryturę. Były prezenty, laurki, uściski. Wszystcy byliśmy bardzo wzruszeni! Dziękujemy za lata wspaniałej współpracy!

Dzień Przedszkolaka 2017

20 września obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Po obiedzie spotkaliśmy się na placu przedszkolnym, aby wspólnie świętować ten ważny dzień. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w organizację zabawy, jak również dziękujemy orgzanizacjom gorzowskim, które zaszczyciły nas swoją obecnością, m.in.: ratownictu medycznemu oraz Muzeum Gorzowskiemu.

Sprzątanie Świata

15 września nasze Przedszkolaki wzięły udział w akcji Sprzątania Świata. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady sortowania śmieci, jak również wypowiedziały się na temat ich szkodliwości. Starsze grupy udały się do Parku Słowiańskiego, aby zadbać o jego czystość.
Dzięki tego rodzaju działaniom dzieci zdają sobie sprawę z tego, jaki mają wpływ na środowisko.