Stroiki Wielkanocne 2018

Dziękujemy serdecznie za udział w wielkanocnych zajęciach otwartych. Dzięki Państstwu powstały piękne stroiki. Zachęcamy do ich kupna, niech ozdobią Wasze świąteczne stoły!

Zawody lekkoatletyczne

10 dzieci reprezentowała nasze przedszkole w międzyprzedszkolnch zawodach na stadionie lekkoatletycznym. Dzieci przygotowywały się do udziału w konkurencjach sportowych poprzez codzienny trening: mali sportowcy doskonalili rzut oszczepem dziecięcym, skakali w dal, biegli na 40 m, biegli w sztafecie. Podczas zawodów przedszkolaki wykazały się ogromnym zaangażowaniem, duchem sportowym, aby uzyskać wysoki rezultat punktów. Pomimo, iż nie zdobyliśmy statuetki, wszystkie dzieci otrzymały medale za trud włożony w dyscypliny sportowe.W organizacji imprezy pomogli również rodzice, poprzez udzielenie opieki nad dziećmi, upieczenie ciasta dla jury.

Zobacz zdjęcia w galerii

Zawody Lekkoatletyczne

Wycieczka turystyczna po Gorzowie

Dnia 12 czerwca 2017 roku dzieci z grupy Tygryska wybrały się na wycieczkę ulicami miasta Gorzowa. W podróż wyruszyliśmy po I śniadaniu autobusem miejskim. Pierwszym punktem programu był Spichlerz muzeum gorzowskie w nim dzieci zapoznały się z historią miasta a także historię samego obiektu jakim jest Spichlerz. W Spichlerzu dzieci obejrzały makietę Gorzowa starodawne przedmioty związane z naszym miastem a także galerie sztuki. Planowaliśmy wspiąć się na Dominantę, jednak pozostawała ona zamknięta do godziny 12:00 Mimo wszystko pod dominantą dzieci mogły zjeść swój prowiant. Następnie wyruszyliśmy na bulwar: dzieci mogły zaobserwować, jak przebiega remont estakady, później obserwowaliśmy naszą rzekę - Wartę, jak również po bawiliśmy się na placu zabaw. Z bulwaru udaliśmy się pod Katedrę; dzieci podziwiały jej wielkość, a także dowiedziały się że jest to najstarszy zabytek naszego miasta. Wewnątrz Katedry dzieci oglądały ołtarz oraz organy, zwróciły także uwagę na obrazy i barwne okienne witraże. Jak okazało się w przedszkolu, dzieciom najbardziej podobała się właśnie katedra i to ją rysowały najczęściej w swoich wspomnieniach związanych z wycieczką.

Zajęcia otwarte

12 czerwca w ramach zajęć otwartych programu "Witaminkowo" dzieci z grupy Tygryska wraz z rodzicami wzięły udział w zabawach i zajęciach kulinarnych związanych ze zdrowym odżywaniem.

Wycieczka do Parku Górczyńskiego

2 czerwca z okazji Dnia Dziecka grupa Tygryska wybrała się na wycieczkę do Parku Górczyńskiego. Dzieci zjadły pyszne lody, miło spędziły czas na placu zabaw, a także wypróbowały swoich sił na siłowni. Zabawa na świeżym powietrzu to to, co Tygryski lubią najbardziej!

Zobacz zdjęcia w galerii

Park Górczyński 2017

Konkurs recytatorski

7 czerwca 2017 r. troje dzieci z grupy 4-latków wzięło udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem „Zdrowym być”, który został zorganizowany przez nauczycielki Przedszkola Miejskiego nr 21 w Gorzowie Wlkp.. Głównym celem konkursu było promowanie zdrowego trybu życia. Jury przy ocenie występów brało pod uwagę opanowanie treści utworu, dykcję podczas jego deklamowania, strój dzieci oraz rekwizyty , którymi się posiłkowali. Ostatecznie nie wybrano zwycięzcy, gdyż decyzją Jury wszystkie dzieci zostały uznane jako wygrane. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrody w postaci kolorowanek, kredek i książeczek o tematyce zdrowotnej. Dzieci były bardzo zadowolone i szczęśliwe z tego powodu, iż mogły wziąć udział w tak ważnym dla nich wydarzeniu.

Zobacz zdjęcia w galerii

konkurs recytatorski Kangurki

Dzień Dziecka na sportowo 2017

1 czerwca dzieci wzięły udział
w konkurencjach sportowych przygotowanych przez panią Anielę oraz Kasię. Nasze zmagania rozpoczęliśmy od odśpiewania przedszkolnego hymnu oraz krótkiej rozgrzewki. Dzieci bardzo chętnie brały udział we wszystkich konkurencjach. Zobaczcie sami!

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Dziecka 2017

Musical "Pinokio"

31 maja grupy średniaków oraz starszaków z okazji Dnia Dziecka wybrały się do Filharmonii na musical zatytułowany: "Pinokio". Dzieci były bardzo poruszone piękną muzyką, a także żywiołową grą aktorską całego zespołu. Po raz pierwszy mieliśmy okazję przebywać w głównej sali koncertowej.

Zobacz zdjęcia w galerii

Pinokio

Dzień Mamy i Taty

W naszych grupach odbyły się uroczystości
z okazji Dnia Mamy i Taty. We wszystkich grupach przygotowania trwały już od połowy maja. Dzieci przygotowały wiersze, piosenki, tańce oraz przedstawienia. Dziękujemy gościom za tak liczne przybycie!

Zobacz zdjęcia w galerii

dzien mamy i taty 2017

Konkurs recytatorski

W piątek, 19 maja reprezentant naszego przedszkola wziął udział w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim pod hasłem "Wiersze znane i lubiane". Antoś recytował wiersz Juliana Tuwima pt.: "Okulary". Gratulujemy odwagi oraz talentu!

Zobacz zdjęcia w galerii

konkurs recytatorski 2017

Sprintem do maratonu 2017

17 i 18 maja dzieci z całego przedszkola wzięły udział w projekcie III Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu. Imprezę poprowadziła Pani Iza Kołodnicka. Wszystkie dzieci wykazały się ogromnym zapałem w pokonaniu biegiem wyznaczonego dystansu. Gratulujemy!
***
A tutaj możemy śledzić, jak długi dystans pokonały Przedszkolaki w całej Polsce.
Aplikacja Endomondo utworzyła również konkurs dla nauczycieli, związany z III Maratonem Przedszkolaków. Gratulujemy pani Kasi Wójcickiej zajęcia II miejsca (303 km w 14 dni), a także pani Anieli Fiołkowskiej, zajęcia III miejsca (294 km w 14 dni)!
Załączniki:

Zobacz zdjęcia w galerii

Sprintem do maratonu 2017

Czy wiecie jaki to instrument?

To Cajon (czyt. kahon), skrzynka perkusyjna przyniesiona przez tatę Lilianki. Instrument ten został złożony z części przez tatę i córkę. Dzieci z grupy Tygryska i Kłapouszka miały okazję na nim zagrać, a także posłuchać jego brzmienia w wykonaniu samego autora. Dziękujemy za wizytę!
Załączniki:

Zobacz zdjęcia w galerii

Cajon

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Dnia 12 maja panie pielęgniarki obhodziły swoje święto. Z tej okazji zaprosiliśmy do naszego przedszkola przedstawicielkę tego zawodu. Pani pielęgniarka opowiedziała nam o swojej pracy - trudnej, ale wdzięcznej, o tym, jak bardzo istotna jest pomoc niesiona drugiemu człowiekowi.

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Pielęgniarki

Spartakiada Przedszkoli

Dnia 13 maja odbyła się XII Spartakiada Sportowa Przedszkoli. Impreza odbywała się pod hasłem: "Dzisiaj wszyscy się bawimy, jubileusz miasta obchodzimy".
Reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w 6 konkurencjach sportowych. Dzieci doskonale poradziły sobie we wszystkich zadaniach sprawnościowych. Każdy sportowiec otrzymał medal, zaś przedszkole statuetkę. Gratulujemy!
Załączniki:

Zobacz zdjęcia w galerii

Spartakiada 2017

Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych

To już XVI Gorzowski Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych. W tym roku szkolnym nasze przedszkole reprezentowali aktorzy z grupy 5-latków (grupy Tygryska). Zadaniem dzieci było przedstawienie hasła przewodniego przedstawienia, jakim było słowo "lalka". Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały inscenizację ruchowo-taneczną zatytułowaną "Lalki naszego dzieciństwa". Było to duże przeżycie dla naszych Przedszkolaków. Do przedszkola przywieźliśmy dyplom oraz piękną statuetkę.

Zobacz zdjęcia w galerii

Teatr - konkurs 2017

Audycja w Filharmonii

To już ostatnie spotkanie w ramach Akademii Muzyki w tym roku szkolnym. Było barwnie i wesoło. Dzieci mogły wziąć aktywny udział w muzycznych zabawach.

Zobacz zdjęcia w galerii

maj Filharmonia

Ekologiczne przedstawienie

Dzieci z grupy Kubusia Puchatka zaprezentowały nam przedstawienie zatytułowane: "Kiedy przyjdzie wiosna".
Załączniki:

Zobacz zdjęcia w galerii

Ekologia teatrzyk

Wawrów

24 kwietnia dzieci z grupy Sówki oraz Króliczka odwiedziły Mini Zoo w Wawrowie.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wawrów 04.2017

Przegląd Teatrzyków Ekologicznych

20 kwietnia w MCK dzieci z grupy Kubusia Puchatka wzięły udział w IX Wojewódzkim Przeglądzie Teatrzyków Ekologicznych "Zielony Kapturek". Nasi aktorzy uzyskali wyróżnienie. Gratulujemy!
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim w celu promowania wśród dzieci i młodzieży idei dbałości o środowisko naturalne, kształtowania właściwych postaw proekologicznych, zdrowego stylu życia oraz rozwijania zainteresowań kulturą teatralną i literaturą. Więcej zdjęć wkrótce...

Przedszkolaka rady na odpady

Dnia 21 kwietnia odbyło się uroczyste rozwiązanie ogólnopolskiego konkursu plastycznego zatytułowanego "Przedszkolaka rady na odpady". Organizatorem konkursu było PM nr 29 w Gorzowie Wlkp. Chcielibyśmy pogratulować naszej podopiecznej - Natalce z grupy Tygryska za zajęcie II miejsca w kategorii wiekowej 5-latków. Brawo!

"Gniewko i Lubinka"

W czwartek 20 kwietnia dzeci z grup młodszych wybrały się do Teatru na przedstwienie pt.: "Gniewko i Lubinka".

Zobacz zdjęcia w galerii

Gniewko

Poszukiwanie wielkanocnych jajek

18 kwietnia reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w evencie zorganizowanym przez Prezydenta Miasta. Z okazji 760-lecia miasta zorganizowano wielkie poszukwanie czekoladowych jajek w Parku Róż. Nasza drużyna spisała się bardzo dzielnie, dzieci wykazały się ogromna kondycją i zaangażowaniem!

Zobacz zdjęcia w galerii

Park Róż 760-lecie

Rozwiązanie konkursu

Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez autorki gazetki przedszkolnej. Gratulacje dla wszystkich dzieci od pani Kasi Pawelczak i pani Kasi Wójcickiej!

Konkurs międzyprzedszkolny "Happy Easter"

Dnia 12 kwietnia nastąpiło rozwiązanie międzyprzedszkolnego konkursu literacko-plastycznego "Happy Easter".
Organizatorką konkursu była pani Karolina Bonifaciuk - nauczycielka języka angielskiego. Konkurs odbył się pod patronatem naszej pani Dyrektor - Elżbiety Łukaszczuk.
Celem konkursu było popularyzowanie języka angielskiego, kultywowanie zwyczaju wysyłania kartek świątecznych, rozwijanie inwencji twórczej dzieci oraz doskonalenie umiejętności plastycznych i prezentacja talentów plastycznych.
Jury pod uwagę brało:
- nawiązanie do języka angielskiego, pomysłowość, estetykę wykonania, różnorodność wykonanych materiałów, samodzielność

Oto wyniki konkursu:
kategoria wiekowa 3-4 latki:
I miejsce: Alicja Banasiak
II miejsce: Jakub Stachowiak
III miejce: Zuzanna Piotrowska
kategoria wiekowa 4-6 latki:
I miejce: Julia Bartkowiak
II miejsce: Aleksandra Nowak
III miejsce: Igor Ryć

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom konkursu!

Zobacz zdjęcia w galerii

Happy Easter

Stroiki Wielkanocne 2017

11 kwietnia dzieci wraz z rodzicami tradycyjnie wzięły udział w tworzeniu wielkanocnych stroików. Te piękne i pachnące ozdoby mogą zagościć na państwa wielkanocnych stołach. Zachęcamy zatem do zakupu stroików!

Zobacz zdjęcia w galerii

Stroiki 2017

Koncert Małych Gorzowiaków w Teatrze

Dnia 11 kwietnia grupa Tygryska i grupa Kubusia Puchatka wybrały się do Teatru im. J. Osterwy na wspaniały koncert Zespołu Tańca Ludowego "Mali Gorzowiacy"; zatytułowany był on: "Od jesieni do lata - jak to kiedyś bywało". Dzieciom bardzo podobało się przedstawienie o zwyczajach i obrzędach roku polskiego od Andrzejek do Nocy Świętojańskiej.

Zobacz zdjęcia w galerii

Mali Gorzowiacy 2017

Spotkanie z policjantkami

Dnia 6 kwietnia dzieci wzięły udział w lekcji o bezpieczeństwie związanym z ruchem drogowym. Przypomnieliśmy sobie zasady przechodzenia przez ulicę.

Zobacz zdjęcia w galerii

Policja kwiecień 2017

Kangurki w PM nr 17

W ramach integracji międzyprzedszkolnej, grupa Kangurka odwiedziła grupę 4-latków z Przedszkola Miejskiego nr 17. W grupie Wiewiórki dzieci bawiły się wyśmienicie: poznały nowych kolegów i koleżanki, zaprezentowały poznane wiersze i piosenki, wspólnie bawiły się w kącikach przedszkolnych.

Zobacz zdjęcia w galerii

PM 17

Kubusie w szkole

Dzieci z grupy Kubusia Puchatka uczestniczyły w zajęciach informatycznych w szkole podstawowej.

Zobacz zdjęcia w galerii

zajęcia komputerowe

Konkurs ekologiczny

Dnia 4 kwietnia w Przedszkolu Miejskim nr 10 reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział
w konkursie wiedzy ekologicznej pt.: " Przedszkolak mały, duży, przyrodzie służy". W konkursie wzięły udział dzieci z grupy 5-latków: Liliana, Dominika oraz Jakub. Dzieci wspaniele się spisały i spośród osiedlowych przedszkoli zajęły III miejsce. Gratulujemy!

Zobacz zdjęcia w galerii

ekologia

Światowy Dzień Wody

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Z tej okazji dzieci założyły symboliczne – niebieskie koszulki i wzięły udział w eko-lekcji przygotowanej przez panie: Anitę Biernat oraz Alicję Maliczak. Ze względów organizacyjnych spotkanie odbyło się z podziałem na dwie tury.

Celem spotkania było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o przyrodę
i świadomego korzystania z zasobów wodnych. Dzieci dowiedziały się jak oszczędzać wodę
i poznały jej właściwości. Pani Anita podkreśliła również znaczenie wody dla organizmów żywych,
a także zachęcała dzieci do spożywania wody zamiast słodzonych napojów. Na zakończenie dzieci otrzymały książeczki z ekologicznymi zadaniami w ramach programu Kubusiowi Przyjaciele Natury oraz butelkę wody mineralnej do domu.

Konkurs logopedyczny

Dziękujemy za udział w konkursie plastycznym "Rysujemy rymy - slowem i kredką". Wszystkie prace zostały nagrodzone przez naszą panią logopedę - Izabelę Kołodnicką.

Wiosna! Ach, to ty!

21 marca - dzień upragniony przez większość przedszkolaków - Pierwszy Dzień Wiosny. Ach! Jaki był zielony i jaki radosny! Zabawy wiosenne poprowadziły pani Kasia z panią Zuzią. A potem w drogę! Czas na korowód wiosenny!

Zobacz zdjęcia w galerii

Pierwszy Dzień Wiosny 2017

Mini Zoo Wawrów

16 marca grupa Tygryska z grupą Pszczółek udała się do Mini Zoo w Wawrowie, aby poobserwować zwierzęta w nim mieszkające. Pogoda nam dopisała, świeciło piękne słońce. A tak się bawiliśmy!

Zobacz zdjęcia w galerii

Mini Zoo Wawrów

Dzień Logopedy

Z okazji Europejskiego Dnia Logopedy (6 marca), w naszym przedszkolu zabawy i radości było co nie miara. Świętowanie trwało cały tydzień, każda grupa wiekowa na czas zajęć przeniosła się do wioski indiańskiej, w której było wiele zabaw logopedycznych, obejmujących ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, ruchowe oraz „gimnastyka buzi i języka”. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością zdobywały wszystkie sprawności indiańskie. Potwierdzeniem zostania prawdziwym Indianinem i Indianką było dumne noszenie na głowach zrobionych przez dzieci pióropuszy.
logopeda - Izabela Kołodnicka

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Logopedy

Wizyta pani pielęgniarki

Gościliśmy w naszym przedszkolu panią pielęgniarkę, która opowiadała dzieciom o zdrowiu.

Fikoland: Kłapouszki i Kangurki

Dzieci z młodszych grup udaly się na zabawę do Fikolandu. Ile było radości i uśmiechu, sami zobaczcie!

Zobacz zdjęcia w galerii

Fikoland 2017

"Ozzy" w kinie Helios

3 marca dzieci z grup: Kubusia Puchatka, Kngurka i Tygryska udały się do kina Helios na bajkę pt. "Ozzy".

Zobacz zdjęcia w galerii

Ozzy

Warsztaty w MDK

Dnia 28 lutego grupa Tygryska wzięła udział w warsztatach organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury pod hasłem: "Folkowo - kolorowo". Dzieci wzięły udział w trzech zajęciach: ruchowych, plastycznych oraz muzycznych. Poznaliśmy kulisy zespołu Mali Gorzowiacy, tworzyliśmy piękne folklorystyczne torby, poznaliśy muzykę ludową. Wrażeń było mnóstwo. Zobaczcie sami!

Zobacz zdjęcia w galerii

MDK

Wędrująca Książka

Grupa Kangurka bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Wędrująca Książka". Głównym celem tego przedsięwzięcia jest rozwijanie zaintresowań czytelniczych oraz nawiązanie współpracy między przedszkolami. W ramach akcji dzieci aktywnie brały udział w tworzeniu książki.

Zobacz zdjęcia w galerii

książki

Karmniki dla ptaków

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu na karmnik dla ptaków! Panie: Anita i Mariola rozdały dzieciom dyplomy oraz nagrody za uczestnictwo w konkursie.

Zobacz zdjęcia w galerii

karmniki 2017

Kolędowanie 2017

Małgosia z grupy Tygryska wzięła udział w Przedszkolnym Kolędowaniu - konkursie wokalnym organizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 6. Gratulujemy odwagi i dziękujemy za reprezentację naszego przedszkola!
***

Dzień Babci i Dziadka 2017

Za nami wspaniałe uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi Podopieczni przygotowali w swoich grupach występy dla swoich Najbliższych. Dziadkowie docenili starania dzieci gromkimi brawami, nie zabrakło również łez wzruszenia. Kochani Dziadkowie, żyjcie nam 100 lat!!!

Spotkanie z policją 2017 - o bezpieczeństwie podczas ferii

Rozwiązanie konkursu plastycznego

Nasi wychowankowie wzięli udział w konkursie plastycznym "Śmigłowiec ratunkowy oczami dziecka". Rozwiązanie konkursu odbyło się w szpitalu przy
ul. Dekerta. Z tej okazji wspomniano o nas w lokalnej prasie.

Zobacz zdjęcia w galerii

śmigłowiec

Przedstawienie o ruchu drogowym

Nasze przedszkole odwiedził teatrzyk z przedstawieniem: "Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła". W sposób humorystyczny aktorzy przedstawili dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego.
Dzieciom bardzo spodobało się przedstawienie.

Zobacz zdjęcia w galerii

Zebra

Spotkanie z leśnikiem

Jak zadbać zimą o zwierzęta? Jak pomóc im przetrwać tę ciężką porę roku? Na te pytania odpowiadała pani Aleksandra z Nadleśnictwa Kłodawa. Dzieci z dużym zainteresowaniem wzięły udział w spotkaniu.

BAL KARNAWAŁOWY

23 stycznia nasi wychowankowie wzięli udział w Balu Karnawałowym. Było głośno, było radośnie i baaardzo kolorowo. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!

Zobacz zdjęcia w galerii

bal 2017

Jasełka 2017

20 stycznia o godzinie 17.00 odbyło się przedstawienie przygotowane przez grupę rodziców z naszego przedszkola. To już kolejne Jasełka zorganizowane przez panią Edytę Wocal. Jak co roku było pięknie i nastrojowo.
Dziękujemy Rodzicom za wspaniały występ!

W Teatrze 2016

Najmłodsze grupy wzięły udział w świątecznym wydaniu spektaklu "Wierszyki - Wybryki", podczas którego dzieci miały okazję spotkać sie ze Świętym Mikołajem.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wierszyki Wybryki 2017

Wigilia 2016

Pięknie przystrojone stoły, choinki błyszczące się w naszych salach, no i nasi najważniejsi, odświętnie ubrani Przedszkolacy. Było wspólne kolędowanie, życzenia od pani Dyrektor, dzielenie się opłatkiem. Zobaczcie to na własne oczy!

Zobacz zdjęcia w galerii

Wigilia 2017

Pierniczki 2016

W całym przedszkolu pachnie aromatycznymi przyprawami korzennymi. Dzieci wraz z paniami, a w niektórych grupach wraz z rodzicami pieką pierniczki. Oto efekty oraz nasi mali Kucharze podczas pracy!

Zobacz zdjęcia w galerii

Pieczemy pierniczki

Filharmonia 2016

14 grudnia dzieci z grup najstarszych uczstniczyły w świątecznej audycji muzycznej. Mieliśmy okazję wspólnie pokolędować przy akompaniamencie instrumentów: wiolonczeli, fortepianu i skrzypiec.

Zobacz zdjęcia w galerii

Filharmonia 2016

Zajęcia z rodzicami

12 grudnia zaprosiliśmy nasze Rodziny do wspólnego wykonywania ozdób choinkowych. Rodzice i Dzieci spisali się na medal, powstało wiele bardzo pięknych stroików. Dziękujemy wszystkim Rodzinom za pomoc w zorgnizowaniu zajęć oraz sam udział w nich! Szczególne podziękowanie należą się mamie Miłosza, za wyjątkowe poświęcenie się w wykonaniu wielu niepowtarzalnych stroików!
Wkrótce otrzymają Państwo wiadomość o wysokości kwoty zebranych pieniędzy podczas kiermaszu bożonarodzeniowego.

Zobacz zdjęcia w galerii

ozdoby bożonarodzeniowe 2016

Kangurki na Placu Katedralnym

Dnia 12 grudnia tradycyjnie już przedstawiciele naszego przedszkola udali się na Plac Katedralny, aby przystroić miejską choinkę. W tym roku była to grupa Kangurka. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, plastycznych i muzycznych.

PODZIĘKOWANIE

Dziękujemy za udział w akcji UNICEF!!! Zebraliśmy 405 zł. podczas aukcji lalek. Pozwoli to organizacji charytatywnej na zakup 40 szczepionek dla dzieci z Angoli.

Zapraszam do wysyłania zdjęć zakupionych lalek wraz z ich właścicielami na adres alafolta@wp.pl. Opublikujemy je na naszej stronie!

Pasowanie 2016

Pod koniec listopada odbyły się uroczystości Pasowania na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor w grupie Sówki oraz Kłapouszka. Gratulujemy naszym najmłodszym Wychowankom i życzymy wielu wspaniałych chwil spędzonych w naszym przedszkolu!

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Bardzo strudzony po długiej podróży zasiadł na honorowym miejcu i odpowiadał na pytania dzieci. Następnie to nasi wychowankowie mieli dla Mikołaja prezenty - rysunki, piosenki i wierszyki.

Zobacz zdjęcia w galerii

Mikołajki 2016

ANDRZEJKI 2016

30 listopada to magiczny dzień w naszym przedszkolu. Dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zabawach andrzejkowych. To miło, że nasze rodziny mogły spędzić ten wieczór na wspólnej zabawie!

Zobacz zdjęcia w galerii

Andrzejki 2016

Bezpieczny Przedszkolak

Troje dzieci wzięło udział w międzyprzedszkolnym konkursie: "Bezpieczny Przedszkolak". Gratulujemy odwagi i wiedzy naszym Przedszkolakom.

Dziękujemy za włączenie się do akcji GCPR i zbieranie pluszowych maskotek. Z pewnością szybko odnajdą one dom i nowych właścicieli. Doceniamy chęć pomocy i Państwa ofiarność - zebraliśmy 250 maskotek. Dziękujemy również drogim Przedszkolakom, które potrafiły podzielić się swoimi zabawkami z potrzebujacymi dziećmi. Brawo!
***

Magik Tristo

Dnia 28 listopada odwiedził nas Magik - Tristo. Dzieci były zachwycone magicznymi sztuczkami!

Zobacz zdjęcia w galerii

Tristo 2016

Święto Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada małe misie zebrały się w grupie Kangurka, aby wspólnie świętować Dzień Pluszowego Misia. Panie: Aneta oraz Kasia postarały się, aby ten dzień był wyjątkowy i zaproponowały nam bardzo ciekawe zabawy.

Zobacz zdjęcia w galerii

Miś 2016

Dziękujemy za udział w prelekcji na temat gotowości szkolnej. Doceniamy Państwa zainteresowanie i powięcony czas. Mamy nadzieję, że wiedza przekazana przez Panią pedagog pomoże Państwu we wspomaganiu swoich dzieci w ich rozwoju.

Bal Jesieni

23 listopada odbył się Bal Jesieni - wspaniała zabawa taneczna dla młodszych oraz starszych grup. Dzieci przebrane w jesienne stroje bardzo chętnie brały udział w zabawach: były konkursy, quizy i zagadki, a nawet jesienny pokaz mody. Zobaczcie sami!

Zobacz zdjęcia w galerii

BAL JESIENI

Szyjemy laleczki UNICEF

Dziękujemy serdecznie za udział w zajęciach otwartych! Dziękujemy również za uszycie podstaw lalek i ozdabianie ich w domu. Niedługo odbędzie się licytacja lalek w holu przedszkola. Rodzice, którzy kończą ozdabiać lalki proszeni są o przyniesienie ich do dnia 22 listopada.

Zobacz zdjęcia w galerii

unicef

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji spotkaliśmy się na tarasie przedszkola, aby uczcić pamięć o naszych narodowych bohatrach i wspólnie cieszyć się z wolności naszego kraju: odśpiewaliśmy hymn państwowy, były wiersze i pieśni patriotyczne. Dzieci wspólnie utworzyły również biało-czerwoną flagę.

Zobacz zdjęcia w galerii

Narodowe Święto Niepodległości

Mali Kucharze!

8-go listopada obchodziliśmy Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. W tym dniu wszystkie grupy przygotowywały zdrową przekąskę dla swoich kolegów i koleżanek. Fantazja była ogromna: dzieci piekły tosty, wykonywały rozmaite zdrowe desery, tworzyły przekąski z warzyw. Było pysznie i kolorowo!

Zobacz zdjęcia w galerii

Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Święto Edukacji Narodowej

14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Dzieci oraz pracownicy przedszkola wzięli udział w uroczystej akademii, którą przygotowali przedstawiciele grup przedszkolnych. Dziękujemy za pamięć, życzenia i dobre słowo!

Zobacz zdjęcia w galerii

Święto Edukacji Narodowej

Mniszki

Pod koniec września najstarsze grupy wzięły udział w wycieczce do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach. Dzieci obserwowały warsztaty pokazowe, jak również same wyplatały wiklinowe wózki. Przedszkolaki obejrzały wystawy przyrodnicze o pięknie Doliny Kamionki.

Zobacz zdjęcia w galerii

Miniszki 2016

NA BASENIE

Nasze dzieci rozpoczęły naukę pływania w CSiR "Słowianka". Po minach naszych Przedszkolaków możemy odgadnąć, jak bardzo podobały im się ćwiczenia. Oto zajęcia grupy początkującej.

Zobacz zdjęcia w galerii

na basenie

ZIEMNIACZANE LUDZIKI

Jesienny konkurs dobiegł końca. Ziemniaczane ludziki były bardzo pomysłowe. Gratulujemy wszystkim dzieciom!

Stajnia ROBIR

Dnia 30 września grupa Króliczka i Tygryska udały się na wycieczkę do stajni ROBIR w Chwalęcicach. Dzieci zostały oprowadzone po stajni przez panią Marię - dzięki niej dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o opiece nad końmi. Przedszkolaki wyruszyły również w podróż bryczką, a także jeździły na kucykach.

Zobacz zdjęcia w galerii

ROBIR

Spotkanie z judoką

29 września odwiedził nas pan Grzegorz Biegański - judoka z GSSiR "Jamniuk". Wiele dzieci po raz pierwszy miały możliwość obejrzenia technik stosowanych w judo. Przedszkolaki były pod wrażeniem umiejętności wychowanków pana Grzegorza. Niektóre dzieci miały możliwość wykazania się swoimi umiejetnościami na matach. Swoimi umiejętnościami pochwaliła się również Natalka z grupy Tygryska, która trenuje judo od ponad roku.

Zobacz zdjęcia w galerii

JUDO

Wizyta pani policjantki

Wrześniowe spotkanie z panią policjantką dotyczyło zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci przypomniały sobie, jak należy przechodzić przez jezdnię, co oznaczają wybrane znaki i sygnały drogowe oraz numery alarmowe. Przedszkolaki brały czynny udział w pogadance i chętnie dzieliły się swoją wiedzą.

Zobacz zdjęcia w galerii

Wizyta policjantki

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE - CZERWIEC 2016

Nasi najmłodsi wraz z rodzicami odwiedzili nasze przedszkole. Panie: Edyta, Aniela oraz Karolina przygotowały dla przyszłych przedszkolaków wspaniałe zabawy na świeżym powietrzu.
Dzieci miały rowniez okazję do swobonej zabawy w salach oraz do zwiedzenia naszego przedszkola. Rozpoczął się bowiem okres adaptacji.

Zobacz zdjęcia w galerii

adaptacja 2016

Festyn

16 września odbył się długo wyczekiwany festyn z okazji 30 - lecia naszego przedszkola. Odwiedzili nas znakomici goście, zabawa była wspaniała. Sami zobaczcie!
Dziękujemy Tacie Boryska za udostępnienie nam zdjęć.

Zobacz zdjęcia w galerii

30 lat