AKADEMIA AQUAFRESH

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011 roku oraz od 2014 roku w żłobkach. Tegoroczna edycja swoim zasięgiem obejmie prawie 5000 przedszkoli w całej Polsce oraz 700 żłobków. W tym roku wspólnie z Pastusiami o ząbki będzie dbać ponad 460 000 dzieci. Do 1 września 2015 roku każde przedszkole zakwalifikowane do V edycji Akademii Aquafresh otrzymuje bezpłatny pakiet materiałów edukacyjnych, a w nim scenariusze zajęć, plakaty, naklejki, karty mycia ząbków, odznaki dla najmłodszych i wiele innych kolorowych materiałów edukacyjnych. Na podstawie przekazanych materiałów w przedszkolach realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.

W roku szkolnym 2017/2018 program realizują wszystkie grupy.